Asus zaprezentował kolejny wariant ZenFone?a 2. Tym razem z procesorem od Intela

Serię ZenFone od Asusa chyba nie trzeba przedstawiać nikomu. Seria jest dosyć rozpoznawalna na całym świecie i w dużej mierze zawdzięcza to bardzo dobrej specyfikacji i wyróżniającym się designem. Dzisiaj firma Asus zaprezentowała kolejną odsłonę ZenFone’a 2, ale tym razem z odświeżonym procesorem od firmy Intel. Nowość nazwano jako Asus ZenFone 2 Deluxe Special Edition.

Nową jednostką w urządzeniu jest 64-bitowy, czterordzeniowy Intel Atom Z3590 o maksymalnym taktowaniu zegara do 2,5 GHz. Wsparcie dla tej jednostki przyjdzie również ze strony 4 GB pamięci operacyjnej RAM, co razem powinno dać zadowalające wyniki w płynności. Miłym akcentem jest zastosowanie dużej wielkości pamięci wbudowanej w odświeżonym Zenfone’nie 2. Mówimy tutaj aż o 256 GB pamięci flasz. Na taką wielkość nie powinni narzekać przyszli nabywcy. Żeby było jeszcze ciekawiej, tajwański producent nie zrezygnował ze slotu na karty pamięci, tak więc smartfon może być spokojnie wykorzystywany do przechowywania i przenoszenia sporej ilości danych.

Asus ZenFone 2 Deluxe Special Edition

Asus ZenFone 2 Deluxe Special Edition / fot. Asus

 

Pozostała specyfikacja nie uległa zmianie względem poprzedników i dalej mamy 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, który chroni szkło Gorilla Glass 3 oraz 13-megapikselowy aparat główny z lampą LED i 5-megapikselową kamerkę do wideorozmów. Oba aparaty mają przysłonę o jasności f/2.0. Jeśli chodzi o akumulator, to Zenfone 2 Deluxe w specjalnej edycji z procesorem od Intela dostał baterie o wielkości 3000 mAh. Tutaj warto dodać, że wspiera ona szybkie ładowanie i jak chwali się producent można ją naładować do 60% w 39 minut. ZenFone 2 Deluxe Special Edition pracuje na Androidzie Lollipop, ale niestety Asus nie zdradził dokładnie na jakiej wersji.

Asus ZenFone 2 Deluxe Special Edition

Asus ZenFone 2 Deluxe Special Edition / fot. Asus

 

Asus ZenFone 2 Deluxe Special Edition będzie dostępny w dwóch odsłonach – Silver Polygon i Carbon Night. W tej chwili nie ma informacji o fizycznej dostępności i cenach.

źródło: Asus przez GSMArena

Artykuł Asus zaprezentował kolejny wariant ZenFone’a 2. Tym razem z procesorem od Intela pochodzi ze strony Blog galaktyczny.pl.

Źródło: Galaktyczny