Raspberry Pi 3 W sobotę w sieci pojawiły się przecieki na temat…


Raspberry Pi 3

W sobotę w sieci pojawiły się przecieki na temat nowego modelu Raspberry Pi. Dzisiaj, w czwartą rocznicę premiery pierwszego modelu Raspberry Pi, Raspberry Pi Foundation oficjalnie ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży Raspberry Pi Model 3B. Dodatkowo potwierdzono, że sprzedano już ponad 8 milionów komputerów Raspberry Pi.

Co nowego w nowej Malinie? Na początek może zacznijmy od tego co się nie zmieniło, czyli cena – $35(~185zł). Urządzenie będzie posiadać również 1 GB pamięci RAM, tak samo jak Model 2B. Nie zmienił się również znacząco wygląd nowej Maliny.

Dobra, to teraz o zmianach w nowej Malinie. Zacznijmy od zasilania. W 2B zalecano zasilacz 5V 2A. Dla Modelu 3B zaleca się mocniejszy zasilacz 5V 2.5A. Kolejna nowość to czterordzeniowy, 64-bitowy procesor 1.2GHz(ARM Cortex-A53).

Przejdźmy jednak do tego co jest największą nowością w 3B, czyli? tajemniczego złącza na taśmę od spodu urządzenia! No dobra, złącze jest nowością, ale nie najważniejszą. W końcu doczekaliśmy się wbudowanego WiFi(2,4 GHz, 802.11b/g/n) oraz Bluetooth LE(4.1). Dzięki temu nie będą już potrzebne karty na USB z WiFi. Znacznie ułatwi to życie wszystkim użytkownikom. Zmieniło się również miejsce LED sygnalizujących działanie Maliny. Znajdują się teraz na drugim krańcu płytki, a w ich pierwotnym miejscu jest antena. Dzięki temu wszystkie obudowy powinni być wciąż kompatybilne z nowym Modelem.

Jak widzimy Model 3B nie jest rewolucją tylko ewolucją sprawdzonego i dobrze spisującego się Modelu 2B. Fundacja zapowiedziała również odświeżenie w tym roku(nie podano dokładnej daty) Modelu A+ do 3A oraz Compute Module do CM3.

Ruszyła już przedsprzedaż Raspberry Pi Model 3 w sklepie Botland.com.pl

Zdjęcie: raspberrypi.org

Jeśli chcesz podyskutować lub wymienić się swoimi spostrzeżeniami i opiniami o Raspberry Pi, albo po prostu szukasz inspiracji w jaki sposób wykorzystać swoją Malinkę, zapraszamy do naszej grupy na FB! – facebook.com/groups/malinowepi i do polubienia naszego profilu na Facebooku – facebook.com/malinowepi oraz zapisania się na Malinowy Newsletter.

Źródło: Rapsberi Pi